DENİZLİ ÇIKIŞLI KAPADOKYA TURU

DENİZLİ ÇIKIŞLI KAPADOKYA TURU

KONAKLAMA 1 GECE

2

DENİZLİ

0

Kalan Koltuk Sayısı

0,00 TL

Koktuk Tükendi!

BÖLGEKAPADOKYA TURU
YEMEK2 SABAH KAHVALTISI 1 AKŞAM YEMEĞİ
KATEGORİKAPADOKYA TURU
SEYAHAT ARACIOTOBÜS
GÜN SAYISI2

KAPADOKYA TURU

IHLARA VADİSİ – KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ – GÜVERCİNLİK VADİSİ -UÇHİSAR – AVANOS – ASMA KÖPRÜ  ÜRGÜP – ASMALI KONAK – DERVENT VADİSİ –– GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – PAŞABAĞ

 

Kapadokya Turu Buluşma noktaları:

  • Albayrak Meydanı
  • Teraspark Avm
  • Başak Heykeli
  • Forum Çamlık Avm
  • Suluköprü
  • Çınar Yeni Camii Önü

 

Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından saat 22:00 Çınar Meydanından hareket Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru hareket ediyoruz.

 1.Gün Ihlara vadisi , Kaymaklı Yeraltı Şehri , Uçhisar Kalesi , Güvercinlik Vadisi , Avanos

Sabah alacağımız kahvaltı sonrasında Ihlara Vadisine geçiyoruz. Ihlara Vadisi 18 kilometre uzunluğunda, ortalama 150 metre derinliğinde ve 200 metre genişliğinde, bünyesinde binlerce yaşam alanı bulunuyor.Diğer kanyonlardan farklı olarak geçmiş dönemlerde içerisinde insanların yaşadığı dünyanın en büyük kanyonu olma özelliğini taşımaktadır. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız kısa yürüyüş esnasında, vadideki toplam 105 ibadethaneden ayakta kalanlardan birisi olan Ağaçaltı Kilisesi’ni ve Hz. İsa'nın Bağdaş Kurmuş olarak resimlendiği tek kilise olan Yılanlı Kiliseyi görüyoruz. Ihlara Vadisi’nin ardından İkinci durağımız Kaymaklı Yeraltı şehrine gidiyoruz. Savaş ve  düşanlardan kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği büyüklükte ve aynı zamanda bir mühendislik harikası olan Kaymaklı Yeraltı Şehrinde bir topluluğun geçici olarak yaşayabilmesi için gerekli barınma şartlarına uygun olan alanda, dar koridorlarla birbirlerine bağlanan oda ve salonlar, şarap depoları, su mahzenleri, mutfak ve erzak depoları, havalandırma bacaları, su kuyuları, kilise ve dışarıdan gelebilecek herhangi bir tehlikeyi önlemek için kapıyı içten kapatan büyük sürgü taşları yer alıyor. Bu büyüleyici ortamdan ayrılarak, bölgenin en yüksek noktası konumunda bulunan Uçhisar Kalesiİ’ni, Güvercinlik Vadisi’nde verdiğimiz fotoğraf molaları veriyoruz. bölgenin meşhur kabak çekirdeklerinden oluşan alışverişimizi de yapıp Avanos'a doğru ilerliyoruz. Alacağımız öğle yemeğimizin ardından da Çanak-çömlek  atölyelerine gidiyoruz. Bizde nasıl yapıldığını deneyimleyerek gözlemledikten sonra Kızılırmak üzerindeki asma köprüye giderek burada alacağımız serbest zamanda kahvelerimizi de içme şansını elde ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Atv Safari turu yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Yeterli katılım olduğu takdirde Türk gecesine gidiyoruz.

 2.Gün Balon -Balon Seyir - Ürgüp ,Asmalı Konak , Dervent Vadisi , Göreme Açık Hava Müzesi , Paşabağ

 

balon Turu alan misafirlerimiz ve yeterli çoğunluk olduğu takdirde Balon Seyir turuna katılıyoruz. Sonrasında sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası ASMALI KONAK dizisinin çekildiği konağı ziyaret ediyoruz.Fotoğraflarımızı çektikten sonra  ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını Deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisini yapıyoruz. GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ’ ne doğru yol alıyoruz. Kaya Kiliseleri, Rahipler Manastırı, Basil Kilisesi, Barbara Şapeli, Yılanlı Kilise, Çarıklı Kilise, Yemekhane ve Kiler yapılarını geziyoruz.Öğlen yemeğimizi aldıktan sonra PERİ BACALARI’nın bulunduğu PAŞABAĞLARI’nda  fotoğraf çekip kısa yürüyüşler yaparak, kayalara oyulmuş inziva noktalarını görüyoruz.Kapadokya turumuzu noktalayıp harika anılar biriktireceğimiz gezimiz sonrası geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molalarla gece geç saatlerde Denizli’ye ulaşıyor  ve bir daha ki GEZİ MEFTUR Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

- İlk Gün Kahvaltı

- Otellerde 1 Gece Konaklama

- Otellerde Alınacak 1 Sabah Kahvaltısı ve 1 Akşam Yemeği

- 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası

- Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri

- Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri

- Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri

- Lüks Araçlar İle Ulaşım

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Tüm Öğle Yemekleri

- Tüm Özel Harcamalar

- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

- Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

- Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

- Son Gün Akşam Yemeği

-Balon,Balon Seyir Turu

BÖLGEKAPADOKYA TURU
YEMEK2 SABAH KAHVALTISI 1 AKŞAM YEMEĞİ
KATEGORİKAPADOKYA TURU
SEYAHAT ARACIOTOBÜS
GÜN SAYISI2