DENİZLİ ÇIKIŞLI İSTANBUL TURU

DENİZLİ ÇIKIŞLI İSTANBUL TURU

KONAKLAMA 1 GECE

2

DENİZLİ

0

Kalan Koltuk Sayısı

0,00 TL

Koktuk Tükendi!

BÖLGEİSTANBUL
YEMEK2 SABAH KAHVALTISI 1 AKŞAM YEMEĞİ
KATEGORİİSTANBUL TURU
SEYAHAT ARACIOTOBÜS
GÜN SAYISI2

 

DENİZLİ ÇIKIŞLI İSTANBUL TURU

SULTANAHMET – AYASOFYA – YEREBATAN SARNICI - TOPKAPI SARAYI -EMİNÖNÜ MISIR ÇARŞISI -BOĞAZ TURU – ORTAKÖY – DOLMABAHÇE – TAKSİM – İSTİKLAL CADDESİ -GALATA KÖPRÜSÜ – PİERLOTTİ TEPESİ – EYÜP SULTAN CAMİİ

 

Batı Karadeniz Turu Buluşma noktaları:

  • Albayrak Meydanı
  • Teraspark Avm
  • Başak Heykeli
  • Forum Çamlık Avm
  • Suluköprü
  • Çınar Yeni Camii Önü

 

Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından saat 22:00 Çınar Meydanından hareket ile İstanbul turumuza başlıyoruz. Gece yolculuğumuz sonrası İstanbul’a varıyoruz.

 1.Gün  ORTAKÖY – DOLMABAHÇE – TAKSİM – İSTİKLAL CADDESİ -GALATA KÖPRÜSÜ – PİERLOTTİ TEPESİ – EYÜP SULTAN CAMİİ

 

Sabah alacağımız kahvaltı sonrası Boğaz’ın en güzel yerlerinden biri olan ORTAKÖY’e geçiyoruz. Dileyen Misafirlerimiz  Ortaköy Camii’ni ziyaret edebilir verilen serbest zamanda Ortaköy’ün  meşhur kumpir ve wafflelarının tadını çıkarabilir. Daha sonra DOLMABAHÇE SARAYI’nı gezmeye gidiyoruz. İstanbul’un en önemli simgelerinden  olan Dolmabahçe Sarayı Sultan Abdülmecid tarafından 19. Yüzyılda yaptırılmıştır. Harika bir boğaz manzarası ve tarihimizin önemli olaylarının yaşandığı sarayda rehberlerimizin anlatımları sonrası ayrılıyoruz. Bir sonraki durağımız Taksim oluyor. Taksim Meydanı İstiklal caddesinden yürüyerek Yeşilçam sokağını ,Avrupa Pasajını ,Dünya’nın en eski metrosu olan TÜNEL’i , Çiçek Pasajı ve ST. ANTUAN KİLİSESİ’ni görebilirsiniz. Tünel’in biraz daha aşağısına gittiğimizde İstanbul’un simgelerinden olan Galata kulesini görebilirsiniz. Öğlen yemeğimiz için verilen serbest zaman sonrası PIERRE LOTI TEPESİ’ne gidiyoruz. Güzel geçen İstanbul turumuzun ilk gününün sonunda muhteşem bir Haliç manzarası eşliğinde kahve ve fotoğraf molası için serbest zaman vereceğiz. Pierre Loti’de geçirdiğimiz güzel vaktin sonra Eyüp Sultan Camii ziyaretimizi yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 2.Gün SULTANAHMET – AYASOFYA – YEREBATAN SARNICI TOPKAPI SARAYI -EMİNÖNÜ MISIR ÇARŞISI -BOĞAZ TURU

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası  Sultan I. Ahmet tarafından 17'nci yüzyılda, Mimar Sinan'ın yetiştirdiği öğrencilerden biri olan Sedefkar Mehmet Ağa'ya yaptırılmış olan Sultan Ahmet Camii’ne gidiyoruz.   Caminin duvarlarında mavi renkli İznik çinileri yoğun bir şekilde bulunduğu için cami, Mavi Camii (Blue Mosque) olarak da bilinmektedir. Caminin duvarlarında 21 bin 43 adet göz alıcı İznik Çinisi bulunmaktadır. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra AYASOFYA CAMİİ’sini ziyaret ediyoruz.  Mimarisi, ihtişamı, büyüklüğü ile sizleri büyüleceyecek olan Ayasofya Camii gezimiz sonrası YEREBATAN SARNICI’nı gezmeye gidiyoruz. Bizans İmparatoru I. Justinianus (527-565) tarafından yaptırılan bu büyük yeraltı sarnıcı, suyun içinden yükselen ve sayısız gibi görülen mermer sütunlarının mistik atmosferi sizleri büyüleyecek. Öğlen yemeği için verilen serbest zamanda  Meşhur Sultanahmet Köftesi’nin tadına bakabilirsiniz. Osmanlı Devleti’nin yönetim merkezi olan TOPKAPI SARAYI’nı gezmeye gidiyoruz. 700.000 m²’lik alana kurulmuş olan sarayın bugün sadece 70.000 m²’lik alanı ziyaret edilebiliyor. Saray ziyaretimiz esnasında Bab-ı Hümanyun, Babüsselam, Babüssaade olarak da adlandırılan kapıları, Saray Mutfakları, devletin bekası için önemli kararların verildiği Divan’ı ziyaret edilebilir. Arzu eden misafirlerimiz sarayın Harem bölümünü, ya da silah müzesinde yer alan Topkapı Hançeri ve meşhur Kaşıkçı Elması’nı görebilir. Kutsal emanetlerin de saklandığı Has Oda bölümü görülecek diğer yapılar arasında yer alıyor. İstanbul’un en güzel manzarası da bu sarayda görülür. Muazzam bir boğaz manzarası bizleri bekliyor.Topkapı Sarayı gezimiz sonrası Mısır çarşına geçiyoruz. Alışverişlerimizi yaptıktan sonra Boğaz Turumuzu yapıyoruz. Harika Boğaz manzarası eşliğinde yalıları ,Galata Kulesi, Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Ortaköy Camii, Arnavutköy, Bebek, Rumeli ve Anadolu Hisarı, Kandilli, Çengelköy, Kuzguncuk, Üsküdar ve Kız Kulesi panoramik olarak göreceğiz. Daha sonra İstanbul’a veda edip ,geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molalarla gece geç saatlerde Denizli’ye ulaşıyor  ve bir daha ki GEZİ MEFTUR Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*Lüks araçlarla ulaşım

*İlk Gün Sabah Kahvaltısı

*1 Gece konaklama

*Seyahat sigortası

*Araç içi ikramlar

*1 Sabah Kahvaltısı (otelde)

*1 Akşam Yemeği (otelde)

*Acente refakati- rehberlik hizmeti

*Boğaz Tekne Turu

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

*1. Gün Öğle Yemeği

*2. Gün Öğle Yemeği

*Dönüş Akşam yemeği

 

 

 

NOT TUR PROGRAMINDA HAVA VE YOL ŞARTLARINA GÖRE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR

 

 

BÖLGEİSTANBUL
YEMEK2 SABAH KAHVALTISI 1 AKŞAM YEMEĞİ
KATEGORİİSTANBUL TURU
SEYAHAT ARACIOTOBÜS
GÜN SAYISI2