KARTEPE ORMANYA ULUDAĞ TURU

KARTEPE ORMANYA ULUDAĞ TURU

KONAKLAMA 1 GECE

2

DENİZLİ

0

Kalan Koltuk Sayısı

0,00 TL

Koktuk Tükendi!

BÖLGEKARTEPE ULUDAĞ
YEMEK2 SABAH KAHVALTISI 1 AKŞAM YEMEĞİ
KATEGORİKAYAK TURLARI
SEYAHAT ARACIOTOBÜS
GÜN SAYISI2

KARTEPE ULUDAĞ TURU

KARTEPE – CAM TERAS – MAŞUKİYE – ORMANYA – HOBBİT EVLERİ               

BURSA – ULUDAĞ – ULU CAMİİ

 

Kartepe  Uludağ  Turu Buluşma noktaları:

  • Albayrak Meydanı
  • Teraspark Avm
  • Başak Heykeli
  • Forum Çamlık Avm
  • Suluköprü
  • Çınar Yeni Camii Önü

 

Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından saat 22:00 Çınar Meydanından hareket ile Kartepe&Uludağ turumuza başlıyoruz. Gece yolculuğumuz sonrası Maşukiye’ye varıyoruz.

 

1. Gün  KARTEPE – CAM TERAS – MAŞUKİYE – ORMANYA- HOBBİT EVLERİ

 

Sabah alacağımız kahvaltı sonrası Kartepe Kayak Merkezine doğru hareket ediyoruz. Kartepe’ye varmadan önce indirimli olarak kayak ekipmanları kiralayabileceğimiz Kayak odamızda mola veriyoruz. Kayak odasından kayak malzemelerimizi aldıktan sonra Kayak Merkezine çıkıyoruz.Kayak yapan misafirlerimiz telesiyejler ile zirveye çıkabilir veya acemi pistinde kayak yapmaya başlayabilirler. Kayak yapmak istemeyen misafirlerimiz kayak merkezinde bulunan kafelerde vakit geçirebilir, teleferikler ile zirveye çıkabilirler, veya kızak alanında kızak ile kaymanın eğlencesini çıkarabilirler. Rehberimizin belirleyeceği saatte Kartepe Kayak Merkezinden ayrılıp Cam teras’a gidiyoruz. Harika bir manzarası olan Cam Teras’ta verilen serbest zamanda fotoğraf çekebilir. Manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Sonrasında Maşukiye’ye gidiyoruz.Öğlen yemeğimizi aldıktan sonra Maşukiye de tertemiz havası ve yemyeşil doğanın içerisinde güzel bir yürüyüşe başlıyoruz. Şehrin kalabalık alanlarından uzaklaşıp, doğa içerisinde gerçekleştirdiğimiz bu yürüyüş sırasında çektiğimiz harika fotoğraflar bu geziyi ölümsüzleştirecektir. Doğa yürüyüşümüzü gerçekleştirdikten sonra dileyen misafirlerimiz doğa içerisindeki gezisine devam edebilir, dileyen misafirlerimiz muhteşem atmosfer içerisinde çay-kahve yudumlayabilir, dileyen misafirlerimiz ise ekstra olarak atv safari, zipline turu gibi aktivitelere katılabilirler.Sonrasında  Ormanya Doğal Yaşam Parkı’na doğru hareket ediyoruz. Ormanya Doğal Yaşam Parkı projesine 2014 yılında başlanmıştır ve projenin planlaması 10 yıldan fazla zaman sürmüştür. Doğal çevresiyle 4 bin dönümlük alandan oluşan Ormanya Doğal Yaşam Parkı Dünya’nın üçüncü, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkıdır. İçerisinde bulunan canlıların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği Ormanya Doğal Yaşam Parkı’nda gelen ziyaretçiler için de tüm detaylar incelikle ve titizlikle planlanmıştır. Ormanya Doğal Yaşam Parkı, 53 farklı türden 467 hayvanı ve bitki türünü içerisinde barındırıyor. Ala geyikler, ceylanlar, karacalar gibi birçok canlı türü park içerisinde doğal yaşam alanlarında nesillerini sürdürüyor. Yüzüklerin Efendisi ve Hobbitler filmiyle tanıdığımız kahramanların kaldıkları evlerin bulundukları alanları geziyoruz. Ormanya Doğal Yaşam Parkı gezimizi tamamladıktan sonra akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

 2.Gün BURSA – ULUDAĞ – ULU CAMİİ

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası ilk durağımız Uludağ’a varıyoruz. Kayak yapmak isteyen misafirlerimiz  kayak ekipmanlarını kiraladıktan sonra telesiyejler yardımıyla zirveye çıkabilir veya acemi pistlerinde kayak yapmaya başlayabilirler. Kayak yapmak istemeyen misafirlerimiz ise Uludağ teleferik ile 2165 metre yüksekliğe çıkarak manzarayı doyumsuz güzelliğini izleyebilir, bölgedeki kafelerde veya restoranlarda vakit geçirebilir, tertemiz Uludağ havasında sevdikleriyle beraber unutulmaz anlar geçirebilirler. Rehberimizin belirleyeceği saatte Bursa’ya iniyoruz. Bursa’yı panoramik görebileceğiniz Tophane’ye gidiyoruz. Daha sonra meşhur Bursa İskenderini tatmak için restaurantımıza geçiyoruz. ardından Bursa'ya özgü kestane şekeri ve farklı ürünleri bulacağınız mağazada alışverişlerimizi yapıp Osmanlı camileri arasında çok kubbeli anıtsal yapıların ilki olan Ulucamii’ye gidiyoruz.  Ulu Cami’nin on iki büyük dört köşeli paye üzerine oturan yirmi kubbesi bulunmaktadır. Sonrasında gezimizi noktalayıp harika anılar biriktireceğimiz gezimiz sonrası geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molalarla gece geç saatlerde Denizli’ye ulaşıyor  ve bir daha ki GEZİ MEFTUR Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*Lüks araçlarla ulaşım

*İlk Gün Sabah Kahvaltısı

*1 Gece konaklama

*Seyahat sigortası

*Araç içi ikramlar

*1 Sabah Kahvaltısı (otelde)

*1 Akşam Yemeği (otelde)

*Acente refakati- rehberlik hizmeti

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

*Kayak Ekipmanları

*Telefirik ücretleri

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

*1. Gün Öğle Yemeği

*2. Gün Öğle Yemeği

*Dönüş Akşam yemeği

              

 

 

NOT TUR PROGRAMINDA HAVA VE YOL ŞARTLARINA GÖRE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR

BÖLGEKARTEPE ULUDAĞ
YEMEK2 SABAH KAHVALTISI 1 AKŞAM YEMEĞİ
KATEGORİKAYAK TURLARI
SEYAHAT ARACIOTOBÜS
GÜN SAYISI2