DENİZLİ ÇIKIŞLI BATI KARADENİZ TURU

DENİZLİ ÇIKIŞLI BATI KARADENİZ TURU

KONAKLAMA 1 GECE

2

DENİZLİ

0

Kalan Koltuk Sayısı

0,00 TL

Koktuk Tükendi!

BÖLGEBATI KARADENİZ
YEMEK2 SABAH KAHVALTISI 1 AKŞAM YEMEĞİ
KATEGORİBATI KARADENİZ TURLARI
SEYAHAT ARACIOTOBÜS
GÜN SAYISI1 GECE KONAKLAMALI 2 GÜN

BATI KARADENİZ TURU

Safranbolu – Yörük Köyü – Cam Teras – Çikolata Müzesi – Amasra       

  Abant Gölü– Gölcük Gölü– Yedigöller

 

Batı Karadeniz Turu Buluşma noktaları:

  • Albayrak Meydanı
  • Teraspark Avm
  • Başak Heykeli
  • Forum Çamlık Avm
  • Suluköprü
  • Çınar Yeni Camii Önü

 

Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından saat 22:00 Çınar Meydanından hareket ile Batı Karadeniz turumuza başlıyoruz. Gece yolculuğumuz sonrası ilk durağımız konakları ve lokumları ile meşhurSafranbolu’ya varıyoruz.

1. Gün  Safranbolu ,Hükümet Konağı ,Saat Kulesi ,Hıdırlık Tepesi ,Güneş Saati ,Cincihan Konağı ve Hamamı ,Bakırcılar Çarşısı ,Yemeniciler Çarşısı,Kaymakamlar Konağı , Yörük Köyü , Çamaşırhane ,Çikolata Müzesi ,Kristal Cam Seyir Terası , Bakacak Tepesi , Amasra,Çekiciler Çarşısı, Amasra Kalesi 

Sabah alacağımız kahvaltı sonrası Safranbolu gezimize başlıyoruz. UNESCO’nun dünya mirası listesine aldığı, Osmanlı ve Rum izlerini koruyan Safranbolu’yu gezmeye başlıyoruz. Burada ilk olarak Safranbolu’yu bizlere yaşatan, Arnavut kaldırımlı sokaklarında  rehberimizin anlatımlarıyla birlikte Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Arastalarını, Cinci Hanı ve Hamamı’nı, İzzet Mehmet Paşa Camii’ni, Köprülü Mehmet Paşa Camii’ni ve avlusundaki Güneş Saatini geziyoruz. Daha sonrasında 18 ve 19.yüzyıl Türk toplumunun  kültür ve geleneklerini yansıtan Kaymakamlar Konağı’nı geziyoruz. Daha sonrasında Lokumları ile ünlü Safranbolu’nun Lokumcularına gidip,  lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş yapma imkânı bulacağız. Hıdırlık Tepesi’ne doğru yola çıkıyoruz.Safranbolu’yu, tepeden seyredebileceğiniz ve evlerin diğerlerinin görüşlerini engellemediği muhteşem Safranbolu manzarısını fotoğraflayabilirsiniz.Daha sonrasında Yörük Köyüne hareket ediyoruz. Eski çamaşırhane, Sipahioğlu Konağı ve köy pazarı gezilerimiz sonrasında Safranbolu’daki tarihi eserlerin çikolatadan yapılmış örneklerinin olduğu Çikolata Müzesine gidiyoruz.  Çikolatanın yapımı ve tarihi hakkında bilgiler alacağımız hem gezip hem alışveriş yapabileceğiz. Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras’a (Cam Seyir Terası) gidiyoruz. Tokatlı Kanyonu’nun eşsiz manzarasını izledikten sonra Safronbolu turumuzu tamamlayıp daha sonra Amasra’ya doğru hareket ediyoruz. Yeşilin her tonunun bir arada bulabileceğiniz aynı zamanda Sesamos, Amastris,isimleri ile bilinen Amasra ,tarihi turistik şirin bir liman şehridir. Ayrıca  Fatih Sultan Mehmet’in bu kente hayranlığını dile getirmek için Lala’sına  ‘’Çeşm-i Cihan (Dünya’nın gözü ) buramı ola ? ‘’ diye sorduğu kenttir. Amasra. Kente inmeden önce ilk keşif noktamız  Amasra’ya hakim noktada Bakacak Tepesi olacak.  Ardından sırasıyla  Boztepe’yi ana karaya bağlayan Kemere Köprüsü, Fatih Camii, Amasra Kalesi ve Tarihi Çekiciler Çarsısı olacak. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 2. Gün Abant Gölü Tabiat Parkı ,Gölcük Gölü Tabiat parkı, Yedigöller Milli Parkı

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası ilk durağımız Abant’a varıyoruz. Abant gölünde fotoğraf molası sonrası alışveriş yapabilir müzeyi gezebilirsiniz dileyen misafirlerimiz fayton’a binip göl çevresini dolaşabilir.  Bir sonraki durağımız Gölcük gölü buradaki serbest zaman sonrasında  bir sonraki durağımız.  Yedigöller Milli Parkı’na gitmek üzere bizleri bekleyen minibüslerimiz ile buluşuyoruz. 1965 yılından beri milli park olarak koruma altına alınmış 7 heyelan set gölünden oluşmuş bu doğa harikasını geziyoruz ve muhteşem florasını fotoğraflıyoruz. Rehberimiz eşliğinde yürüyüş yaparak Nazlıgöl, İncegöl, Sazlıgöl, Kurugöl, Deringöl, Seringöl ve Büyükgöl’ü görerek doğanın cömertçe bizlere sunduğu tüm güzelliklerin tadını çıkarttıktan sonra Yedigöller Milli Parkı’ndan ayrılarak ,gezimizi noktalayıp harika anılar biriktireceğimiz gezimiz sonrası geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molalarla gece geç saatlerde Denizli’ye ulaşıyor  ve bir daha ki GEZİ MEFTUR Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*Lüks araçlarla ulaşım

*İlk Gün Sabah Kahvaltısı

*1 Gece konaklama

*Seyahat sigortası

*Araç içi ikramlar

*1 Sabah Kahvaltısı (otelde)

*1 Akşam Yemeği (otelde)

*Acente refakati- rehberlik hizmeti

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

*1. Gün Öğle Yemeği

*2. Gün Öğle Yemeği

*Dönüş Akşam yemeği

*Yedigöller Minibüs Ücreti        

 

 

NOT TUR PROGRAMINDA HAVA VE YOL ŞARTLARINA GÖRE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR

BÖLGEBATI KARADENİZ
YEMEK2 SABAH KAHVALTISI 1 AKŞAM YEMEĞİ
KATEGORİBATI KARADENİZ TURLARI
SEYAHAT ARACIOTOBÜS
GÜN SAYISI1 GECE KONAKLAMALI 2 GÜN