KONYA - ÇATALHÖYÜK TURU

KONYA - ÇATALHÖYÜK TURU

KONAKLAMA 1 GECE

2

DENİZLİ

0

Kalan Koltuk Sayısı

0,00 TL

Koktuk Tükendi!

BÖLGEKONYA
YEMEK2 SABAH KAHVALTISI 1 AKŞAM YEMEĞİ
KATEGORİKONYA ÇATALHÖYÜK TURLARI
SEYAHAT ARACIOTOBÜS
GÜN SAYISI2

KONYA & ÇATALHÖYÜK TURU

SİLLE – TROPİKAL KELEBEKLER VADİSİ – PANAROMA MÜZESİ – HZ.MEVLANA MÜZESİ VE TÜRBESİ -SULTAN SELİM CAMİİ VE KÜLLİYESİ – AZİZİYE CAMİİ,ŞEMS-İ TEBRİZİ CAMİİ VE TÜRBESİ -ALAADDİN TEPESİ – İNCE MİNARELİ MEDRESE KARATAY MEDRESESİ VE ÇİNİ ESERLERİ MÜZESİ – ÇATALHÖYÜK -80 BİNDE DEVRİ ALEM -MERAM BAĞLARI – KYOTO JAPON PARKI

 

Konya Turu Buluşma noktaları:

  • Albayrak Meydanı
  • Teraspark Avm
  • Başak Heykeli
  • Forum Çamlık Avm
  • Suluköprü
  • Çınar Yeni Camii Önü

 

Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından saat 23:00 Çınar Meydanından hareket ile Konya turumuza başlıyoruz. Gece yolculuğumuz sonrası ilk durağımız Sille’ye hareket ediyoruz.

 

 1.Gün SİLLE – TROPİKAL KELEBEKLER VADİSİ – PANAROMA MÜZESİ – HZ.MEVLANA MÜZESİ VE TÜRBESİ -SULTAN SELİM CAMİİ–ŞEMS-İ TEBRİZİ CAMİİ VE TÜRBESİ -ALAADDİN TEPESİ – İNCE MİNARELİ MEDRESE KARATAY MEDRESESİ VE ÇİNİ ESERLERİ MÜZESİ

 

Sabah alacağımız kahvaltı sonrasında Sille’yi keşfe başlıyoruz. Eski bir Rum köyü olan Sille’de rehberimizin eşliğinde tarihi köprüler , kiliseler,taş mimari yapıların arasında dolaşıyoruz. Günümüze kadar kalmış Aya Elena Kilisesini gördükten sonra Kelebekler Vadisine doğru yolculuğumuz başlıyor. Türkiye’nin ilk kelebek bahçesi ve Avrupa’nın en büyük kelebek uçuş alanına sahip Konya Tropikal Kelebek Bahçesi , 195 türde canlı bitki, kelebekler bulunmaktadır. Keyifli bir gezinin ardından Konya Panaroma Müzesine geçiyoruz.  Hz. Mevlana’nın tüm hayatını ve 13.yy Konya’sını konu almaktadır. İki bölüm ve bir galeri alanından oluşan müzenin girişte avlu kısmı bulunmaktadır. Avlunun içerisinde günümüzde ayakta kalmış dünya çapındaki Mevlevihanelerin maketleri bulunmaktadır. İçerisinde farklı bölümleri bulunan Panaroma sizleri Konya’nın geçmişine götürecek. Öğlen yemeğimizi aldıktan sonra Hz. Mevlana Türbesine gidiyoruz. "Gel, Gel, ne olursan ol, gel” sözü ile tüm Dünya’ya nam salmış olan Hz. Mevlana Müzesi  ve Türbesi gezimizi tamamladıktan sonra Hemen yanında bulunan Sultan Selim Camii ile ilgili bilgileri rehberimizden aldıktan sonra Hz. Mevlana’nın “duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme “ diye seslendiği ve ruhunun aynası olarak adlandırdığı Şems- i Tebrizi Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Alâeddin Tepesi’nde bulunan Alâeddin Camisi’ni (Panoramik) görerek, Sultan II. İzzeddin Keykavus Devrinde, Emir Celaleddin Karatay tarafından, 649 yılında inşa edilen Karatay Medresesine hareket ediyoruz. Bu muhteşem eser 1955’den beri Karatay Çini Eserleri Müzesi olarak kullanılmaktadır. Vezir Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından, hadis ilmi öğretilmek üzere 663’de yaptırılan İnce Minareli Medrese’yi) gezdikten sonra konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

2.Gün ÇATALHÖYÜK -80 BİNDE DEVRİ ALEM -MERAM BAĞLARI – KYOTO JAPON PARKI

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında UNESCO Dünya Miras Listesinde bulunan Çatalhöyük’e hareket ediyoruz. Neolitik Dönem’e ait en eski yerleşimlerden bir tanesi olarak tanımlanan Çatalhöyük,  ilk ev mimarisi, ilk manzara resmi, ana tanrıça kültü gibi özgün buluntuları ve inanç eserleri ile insanlık tarihine ışık tutmaktadır. Gezimizi tamamladıktan sonra 80 Binde Devri alem parkına gidiyoruz. Üç bölümden oluşan parkta Cihan-ı tük parkındaki minyatürleri , T-REX Parkında sesli ve hareketli dinazorları,Pamuk Şekeri parkında çizgi film karakterleri heykellerini göreceksiniz. Eğlenceli geçireceğimiz vakitlerin ardından parktan ayrılıp  öğlen yemeğimizi alıyoruz. Tarih boyunca; suyu, yeşilliği, havası, doğası ile Divanlara konu olan Meram Bağları’nda çay kahve molası veriyoruz. Dönüş yolculuğuna geçerken yol güzergahı üzerinde bulunan Kyoto Japon Parkına gidiyoruz. Japon mimarisi ve kültürüne uygun olarak yapılan Konya Kyoto Japon Parkı’nda 4000 m2 lik bir gölet, ahşap ve taş köprüler, japon bahçesi, küçük adalar ve doğal tepeler, kamelyalar, seyir terasları, taş fenerler, bambu su oyunları, kuru bahçe, japon ağaçları ve bitkileri ile Japon mimarisi tarzıyla inşa edilmiş üç kapı bir de çay evi bulunuyor.Verilen serbest zaman sonrası turumuzu noktalayıp harika anılar biriktireceğimiz gezimiz sonrası geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molalarla gece geç saatlerde Denizli’ye ulaşıyor  ve bir daha ki GEZİ MEFTUR Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*Lüks araçlarla ulaşım

*İlk Gün Sabah Kahvaltısı

*1 Gece konaklama

*Seyahat sigortası

*Araç içi ikramlar

*1 Sabah Kahvaltısı (otelde)

*1 Akşam Yemeği (otelde)

 

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

*1. Gün Öğle Yemeği

*2. Gün Öğle Yemeği

*Dönüş Akşam yemeği

*Tur Süresince yapılan Özel harcamalar 

 

 

NOT TUR PROGRAMINDA HAVA VE YOL ŞARTLARINA GÖRE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR

BÖLGEKONYA
YEMEK2 SABAH KAHVALTISI 1 AKŞAM YEMEĞİ
KATEGORİKONYA ÇATALHÖYÜK TURLARI
SEYAHAT ARACIOTOBÜS
GÜN SAYISI2