ÇANAKKALE ŞEHİTLİK -TROYA-ASSOS TURU

ÇANAKKALE ŞEHİTLİK -TROYA-ASSOS TURU

KONAKLAMALI 1 GECE

2

DENİZLİ

0

Kalan Koltuk Sayısı

0,00 TL

Koktuk Tükendi!

 

ÇANAKKALE - ŞEHİTLİK – TRUVA ANTİK KENTİ - BEHRAMKALE - ASSOS TURU

ÇANAKKALE ŞEHİTLİK – TRUVA ATI - AYNALI ÇARŞI – NUSRET MAYIN GEMİSİ – ÇİMEN KALESİ – TRUVA ANTİK KENTİ – BEHRAMKALE - ASSOS

Buluşma noktaları:

  • Albayrak Meydanı
  • Teraspark Avm
  • Başak Heykeli
  • Forum Çamlık Avm
  • Suluköprü
  • Çınar Yeni Camii Önü

 

Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından saat 22:00 Çınar Meydanından hareket ile Çanakkale Şehitlik - Truva turumuza başlıyoruz. Gece yolculuğumuz sonrası ilk durağımız Çanakkale’ye varıyoruz.

 1.Gün  ÇANAKKALE ŞEHİTLİK , Gelibolu - Eceabat – Kilit Bahir Kalesi – Namazgah Tabyaları – Seyit Onbaşı Heykeli – 57.Alay Şehitliği – Conk Bayırı – Atatürk’ün Saatinin Vurulduğu Nokta TRUVA ATI , AYNALI ÇARŞI

 

Sabah kahvaltımızın ardından Feribotla Eceabat’a geçerek gün boyu rehber eşliğinde Çanakkale şehitlik turumuza başlıyoruz. Gezimize Kilit bahir kalesi, namazgâh tabyaları, Seyit onbaşı heykeli, Soğanlı Dere ve Sahin dere şehitlikleri (Şahin Dere de durulur) Şehitler Abidesi yanındaki meçhul asker kabri yabancı askerlerin mezarı ve anıtları ( panoramik ) Seddülbahir İngiliz çıkarma noktaları ve Kahraman Yahya Çavuş ve askerlerinin şehitliği ve anıtı. Alçıtepe köyünde öğlen yemeği için serbest zaman veriyoruz Mehmetçiğe Saygı Anıtı için kısa fotoğraf molası için duruyoruz Gezimize 57.Alay Şehitliği ziyareti Conkbayiri bolgesi gercek siperlere girme imkani ve burada Mustafa Kemal Atatürk'ün 25 Nisan 1915 günü kara muharebelerine başladığı 261 rakımlı tepe, Conkbayırı Mehmetçik zafer kitabeleri, Atatürk'ün saatine misket kurşununun çarptığı yer, Yeni Zelanda anıtı, Atatürkten sonra Anafartalar grup komutanı olan Fevzi Çakmak’ın kardeşi Şehit Üst.Nazif Çakmak’ın mezarı sonrası şehitlik turumuzu noktalıyoruz ve feribot ile Çanakkale Merkeze geçiyoruz. Merkezde bulunan Truva Atında hatıra fotoğrafı çekiyoruz. Kordonda kısa bir serbest zaman verdikten sonra Aynalı çarşıya geçiyoruz. Tarihi Aynalı çarşıyı gezdikten sonra konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 2. Gün NUSRET MAYIN GEMİSİ , ÇİMEN KALESİ , TRUVA ANTİK KENTİ , ASSOS ANTİK KENTİ

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Çanakkale Merkezde bulunan Çimen kalesi ve Nusret Mayın gezisi sonrası Truva antik kentine yolculuğumuz başlıyor. MÖ 3000 yılına kadar uzanan tarihi geçmişi ile  UNESCO Dünya Miras Listesinde olan Homeros’un İlyada Destanı’nda bahsedilen Troya Savaşı’nın yapıldığı yer olarak da bilinen Truva antik kentini gezmeye başlıyoruz. Antik kenti ziyaretimiz sırasında şehir duvarları, Athena Tapınağı, gözetleme kulesi temelleri, ilk yerleşim örnekleri megaron evler, saray kalıntıları, kutsal alan, hamam, meclis salonu ve daha bir çok eser göreceklerimiz arasında. Troya Antik Kenti ziyaretimizi bitirdikten sonra ziyaret noktamız Troya Müzesi olacaktır. Müzede hem Troya Antik Kenti hem de Çanakkale bölgesinde yer alan diğer antik kentler hakkında da eserler sergilenmekte. Müzeyi de ziyaret ettikten sonra rotamızı Behramkale Köyü ve Assos Antik Kenti' ne çeviriyoruz. Öğlen yemeğimiz için mola verdikten sonra  Assos Antik kentinin bulunduğu Behramkale Köyü'ne geliyoruz. Akropole çıkıp Athena Tapınağının kalıntıları arasında Ege Denizi'nin muhteşem manzarasını görüyoruz. Rehberimizden Assos Antik Kenti hakkında bilgilendirme alıyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Behramkale Köyü'nün o güzel sokaklarında gezmeye başlıyoruz. Yerel halkın kurmuş olduğu pazardan yöresel lezzet ve el işi alışverişlerimizi yapmak için serbest zaman veriyoruz. Bol bol fotoğraf çekilmek için evlerin ve sokakların olduğu Behramkale köyünden ayrılıyor ve turumuzu tamamlıyoruz. ,geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molalarla gece geç saatlerde Denizli’ye ulaşıyor  ve bir daha ki GEZİ MEFTUR Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*Lüks araçlarla ulaşım

*İlk Gün Sabah Kahvaltısı

*1 Gece konaklama

*Seyahat sigortası

*Araç içi ikramlar

*1 Sabah Kahvaltısı (otelde)

*1 Akşam Yemeği (otelde)

 

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

*1. Gün Öğle Yemeği

*2. Gün Öğle Yemeği

*Dönüş Akşam yemeği

*Tur Süresince yapılan Özel harcamalar 

 

 

NOT TUR PROGRAMINDA HAVA VE YOL ŞARTLARINA GÖRE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR